Групи взаємопідтримки

для людей з України з обмеженими можливостями та їх близьких (онліне)

Тривають записи для груп взаємопідтримки для людей з України з обмеженими можливостями та їх близьких (онліне)

Допомога біженцям з інвалідністю в Польщі: Ми знаємо, з якими труднощами боряться люди з обмеженими
можливостями. Ми знаємо, з якими випробуванями стикаються їхні батьки та опікуни. Ми знаємо, що досвід війни та біженства загострюють щодені проблеми. Також ми знаємо, як важливе є відчуття приналежності та розуміння. Тому ми запрошуємо Вас взяти участь у безкоштовних онлайн-групах взаємодопомоги, організованих Товариством Mudita. Сподіваємось, вони стануть віртуальним простором, у якому:
  • відчуєте, що Ви не самі,
  • зустрінете людей, які стикаються з подібними випробуванями,
  • обмінетесь досвідом та практичною інформацією,
  • зможете розслабитися і зосередитися на собі.
Це не терапевтичні групи. Їх будуть проводити українською мовою психологи, які супроводжуватимуть Вас та пильнувати хід зустрічі, але головною метою є інтеграція, обмін досвідом та взаємопідтримка між Вами.
Зустрічі відбуватимуться онлайн раз на тиждень по 1,5 години.
Ми підготували три види груп:
  • для дорослих осіб з обмеженими можливостями,
  • для родин дітей та дорослих з обмеженими можливостями,
  • інтеграційні (проводяться польською мовою для осіб з України, які вільно володіють польською мовою та польок і поляків).

Важлива інформація: можеш долучитись, навіть якщо не покинув/ла Україну. Зустрічаємось онлайн, незалежно від простору, який нас розділяє.

Маєш питання або сумніви? Напиши до Улі, кординаторки пpоекту:

Запланований початок роботи груп: жовтень – листопад.
Проект фінансується Mercy Corps.

Trwają zapisy do grup wzajemnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz dla ich bliskich! (online)

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z niepełnosprawnościami
Wiemy, z jakimi trudnościami mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Wiemy, przed jakimi wyzwaniami stoją ich rodzice i opiekunowie. Wiemy, że doświadczenie wojny i uchodźstwa potęguje codziennie
problemy. Wiemy również, jak ważne jest poczucie przynależności i zrozumienia.
Dlatego zapraszamy do udziału w organizowanych przez
Stowarzyszenie Mudita bezpłatnych grupach wzajemnego wsparcia
online. Mamy nadzieję, że staną się one wirtualną przestrzenią, w której:
  • poczujecie, że nie jesteście sami,
  • poznacie osoby mierzące się z podobnymi wyzwaniami,
  • wymienicie się doświadczeniami i praktycznymi informacjami,
  • będziecie mogli się zrelaksować i skupić na sobie.
Nie są to grupy terapeutyczne. Będą prowadzone w języku ukraińskim przez psycholożki, które będą Wam towarzyszyć i czuwać nad przebiegiem spotkania, jednak głównym celem jest integracja, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie między Wami.
Spotkania będą prowadzone online raz w tygodniu przez 1,5 godziny.
Przygotowaliśmy trzy rodzaje grup:
1. dla dorosłych osób z niepełnosprawnością,
2. dla rodzin dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością,
3. integracyjne (prowadzone po polsku dla osób z Ukrainy biegle posługujących się językiem polskim oraz Polek i Polaków).

Ważna informacja: możesz dołączyć, nawet jeśli nie opuściłaś/-eś Ukrainy. Spotkajmy się online, niezależnie od przestrzeni, która nas dzieli.

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do Uli, koordynatorki projektu:
Planowany start grup: październik – listopad.
Projekt finansowany przez Mercy Corps.

Support groups for families and carers for people with disabilities (online)

Support for refugees with disabilities: We invite you to join our support groups, which we hope will become the foundation and source of knowledge, strength and courage for you and your child. The group will be conducted in Ukrainian. Please send your applications to urszula.lewoc@stowarzyeniemudita.pl with the annotation: Recruitment – support groups.
Project financed by Mercy Corps.
pomoc rodzinom osób z niepełnosprawnościami
Допомога біженцям Skip to content