Групи підтримки

для батьків та опікунів людей з інвалідністю (онліне)

Групи підтримки для батьків та опікунів людей з інвалідністю (онліне)

Допомога біженцям з інвалідністю в Польщі: Щиро запрошуємо вас до нашої групи, яка, ми віримо, стане опорою та джерелом знань, сили та стабільності для вас та вашої коханої людини. Заняття проводитимуться українською мовою. Свої заявки надсилайте на адресу: urszula.lewoc@stowarzyszeniemudita.pl з анотацією: „Набір – групи підтримки”.
Проект фінансується Mercy Corps.
ЯКЩО:
  •  ви відчуваєте перевантажені та безпорадність через сьогоденну ситуацію в Україні,
  • чуєте що ти та твоя кохана людина з особливими потребами самотніми на чужині,
  • вам потрібна підтримка та порада,
  • ви бажаєте зустрітися з батьками та опікунами зі схожими проблемами та дізнатися, як вони долають труднощі, з якими стикаються,
  • ви хочете поділитися з іншими своїми знаннями та досвідом подолання ваших малих і великих щоденних досягнень.
ЦЯ ГРУПА ДЛЯ ВАС!
Знайте, ви не мусите бути самотніми!

Trwają zapisy do grup wzajemnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz dla ich bliskich (online)!

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z niepełnosprawnościami
Wiemy, z jakimi trudnościami mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
Wiemy, przed jakimi wyzwaniami stoją ich rodzice i opiekunowie.
Wiemy, że doświadczenie wojny i uchodźstwa potęguje codziennie problemy.
Wiemy również, jak ważne jest poczucie przynależności i zrozumienia. Dlatego zapraszamy do udziału w organizowanych przez Stowarzyszenie Mudita bezpłatnych grupach wzajemnego wsparcia online. Mamy nadzieję, że staną się one wirtualną przestrzenią, w której:
  • poczujecie, że nie jesteście sami,
  • poznacie osoby mierzące się z podobnymi wyzwaniami,
  • wymienicie się doświadczeniami i praktycznymi informacjami,
  • będziecie mogli się zrelaksować i skupić na sobie.
Nie są to grupy terapeutyczne. Będą prowadzone w języku ukraińskim przez psycholożki, które będą Wam towarzyszyć i czuwać nad przebiegiem spotkania, jednak głównym celem jest integracja, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie między Wami.
Spotkania będą prowadzone online raz w tygodniu przez 1,5 godziny.
Przygotowaliśmy trzy rodzaje grup:
1. dla dorosłych osób z niepełnosprawnością,
2. dla rodzin dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością,
3. integracyjne (prowadzone po polsku dla osób z Ukrainy biegle posługujących się językiem polskim oraz Polek i Polaków).

Ważna informacja: możesz dołączyć, nawet jeśli nie opuściłaś/-eś Ukrainy. Spotkajmy się online, niezależnie od przestrzeni, która nas dzieli.

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do Uli, koordynatorki projektu:
Planowany start grup: październik – listopad.
Projekt finansowany przez Mercy Corps.

Support groups for families and carers for people with disabilities (online)

Support for refugees with disabilities: We invite you to join our support groups, which we hope will become the foundation and source of knowledge, strength and courage for you and your child. The group will be conducted in Ukrainian. Please send your applications to urszula.lewoc@stowarzyeniemudita.pl with the annotation: Recruitment – support groups.
Project financed by Mercy Corps.
pomoc rodzinom osób z niepełnosprawnościami
Допомога біженцям Skip to content