Wolontariat

pomóż nam pomagać!

Hej, super, że tu jesteś!

Nie możemy sprawić, że niepełnosprawność zniknie, ale możemy uczynić życie z nią łatwiejszym. Chcesz zrobić coś dobrego dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich? Masz wolny czas i energię do działania? Poszukujesz miejsca, w którym odbędziesz praktyki studenckie, staż czy wolontariat pracowniczy?

Fioletowy

Działaj z nami!

Zapewniamy zdobycie doświadczenia w pracy w trzecim sektorze, wspierający zespół pełen pomysłów, elastyczny tryb pracy (także zdalnej!), szkolenia i warsztaty, zaświadczenia i referencje oraz spotkania integracyjne.

Jest wiele możliwości, żeby działać z nami w takim zakresie i wymiarze czasu, jaki Ci odpowiada.

Wsparcie wytchnieniowe

Każdy ma prawo do odpoczynku, dlatego chcemy odciążyć rodziny osób z niepełnosprawnością w opiece nad dzieckiem lub dorosłą osobą zależną bądź wesprzeć bliskich w codziennych obowiązkach.

Wolontariat na rzecz osób uchodźczych

Od początku eskalacji wojny w Ukrainie aktywnie wspieramy osoby uchodźcze z niepełnosprawnościami. Włącz się w wolontariat w Warszawie, Krakowie i innych częściach Polski!

Latające SPA

Masujesz, wykonujesz zabiegi kosmetyczne lub w inny sposób dbasz o ciało? Podaruj zmęczonemu rodzicowi chwilę wytchnienia!

Wsparcie psychologiczne

Zapraszamy studentów ostatnich lat (IV, V rok) psychologii, pedagogiki i pracy socjalnej do wsparcia działu pomocy psychologicznej.

Zespół 007

Czyli rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, a na cuda trzeba chwilę poczekać.

Social media i promocja

Wiesz, jak docierać do odbiorców, a social media masz w małym palcu? A może potrafisz tworzyć ciekawe treści? Potrzebujemy Cię!

Twoja inicjatywa!

Masz pomysł na rozwój w Mudicie? Chcesz się zaangażować w inny sposób? Zapraszamy!
Mudita dla biznesu
Scroll to Top

Wsparcie wytchnieniowe

Pomóż bliskim osób z niepełnosprawnością, oferując im chwilę wytchnienia!

Osoby opiekuńcze wykonują swoją pracę nieustannie, co często oznacza, że nie mają czasu na odpoczynek. Możesz im go podarować, jeśli masz 2 godziny w tygodniu lub w miesiącu i spędzisz go z osobą z niepełnosprawnością. W jaki sposób? To już zależy od Twojej kreatywności i możliwości podopiecznego. Możecie pograć w planszówki, poczytać książkę, pójść na spacer lub do kina bądź po prostu porozmawiać.

Ważne: nie oczekujemy doświadczenia i eksperckiej wiedzy, liczy się otwartość, dobre chęci i odrobina wolnego czasu.

Co oferujemy wolontariuszom/-kom?

• Opiekę merytoryczną koordynatora/-ki, superwizję i możliwość rozwoju w otwartym, wspierającym zespole;
• Możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach;
Porozumienie wolontariackie i inne niezbędne dokumenty;
Realizację praktyk studenckich, staży, wolontariatu pracowniczego; 
Wsparcie psychologiczne;
Spotkania integracyjne.

O wszystkie szczegóły możesz zapytać mailowo główną koordynatorkę programu wytchnieniowego, Małgorzatę Grosfeld (wolontariat@stowarzyszeniemudita.pl), lub osobiście na rozmowie rekrutacyjnej (online lub osobiście).

Koordynacja wolontariatu wytchnieniowego

Wesprzyj sprawne działanie wolontariatu wytchnieniowego i buduj zespół na terenie swojego województwa! 
W ramach projektu łączymy rodziny i wolontariuszy z całej Polski. Szacuje się, że w Polsce żyje nawet 5 milionów osób z niepełnosprawnościami – potrzeby są więc ogromne. Aby móc skutecznie wspierać rodziny w całym kraju, potrzebujemy efektywnej koordynacji.

Jakie są zadania koordynatorki/-a? 

• Łączenie rodzin z chętnymi wolontariuszami, zgłaszających się poprzez formularz internetowy. 
• Promocja projektu – pozyskiwanie nowych wolontariuszy i rodzin lokalnymi kanałami na terenie Twojego województwa.
Dbanie o regularny kontakt z rodziną, informacje zwrotne, motywowanie wolontariuszy i odpowiadanie na ich bieżące potrzeby – w skrócie zarządzanie zespołem i monitorowanie projektu.

Spokojnie – we wszystkim Ci pomożemy! Na każdym etapie możesz liczyć na wsparcie merytoryczne i informacyjne.

Co jeszcze oferujemy koordynatorom/-kom?

• Dokładne wdrożenie w nasz system pracy – szkolenia wprowadzające, podczas których koordynatorka programu dokładnie wyjaśni sposób działania projektu i odpowie na wszystkie pytania;
• Możliwość udziału w innych szkoleniach i warsztatach;
Porozumienie wolontariackie i inne niezbędne dokumenty;
Realizację praktyk studenckich, staży, wolontariatu pracowniczego; 
Spotkania integracyjne.

W tym momencie poszukujemy wolontariuszy, ale nasza organizacja bardzo dynamicznie się rozwija. Mamy ogromną nadzieję, że z czasem będzie możliwe przekształcenie pracy pro bono w częściowe bądź pełne zatrudnienie. 

O wszystkie szczegóły możesz zapytać mailowo lub osobiście na rozmowie rekrutacyjnej (online lub osobiście).

Chętne osoby zapraszamy do kontaktu mailowego: wolontariat@stowarzyszeniemudita.pl.

Wydarzenia wytchnieniowe

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami pracują często całodobowo. Zdarza się, że znalezienie czasu na spokojne wypicie kawy staje się wyzwaniem, nie mówiąc już o spotkaniach towarzyskich czy samorozwoju. Chcemy zapewnić im na to przestrzeń, dlatego organizujemy wydarzenia, podczas których osoby z niepełnosprawnością są pod opieką wolontariuszy, a bliscy mogą wziąć udział w warsztatach, sesji relaksacji lub po prostu porozmawiać z innymi przy herbacie i ciastku.

Lubisz opiekować się dziećmi? Masz zdolności organizacyjne? A może chcesz przeprowadzać warsztaty? Zapraszamy!

Chcesz zorganizować spotkanie wytchnieniowe dla rodzin osób z niepełnosprawnością w swojej okolicy?
Napisz do nas – dostaniesz pomoc i pakiet informacji.
Kontakt:
wolontariat@stowarzyszeniemudita.pl.

Wolontariat na rzecz osób uchodźczych

Wolontariat w Centrum Integracji Mudita w Krakowie

Centrum Integracji Mudita (Kraków, ul. Dworska 1) to miejsce, w którym zapewniamy pomoc osobom narażonym na wykluczenie – w szczególności osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom oraz osobom uchodźczym i migranckim. Prowadzimy również wydarzenia, spotkania i warsztaty, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby nas wesprzeć między innymi poprzez opiekę nad dziećmi, wsparcie prowadzących podczas wydarzeń,  prowadzenie warsztatów, a także indywidualne wsparcie beneficjentów Centrum poprzez pomoc w tłumaczeniach, transporcie i asyście.

Wolontariat na rzecz beneficjentów infolinii w różnych częściach Polski

Na naszą infolinię zgłaszają się osoby uchodźcze z różnych części Polski, także z małych miejscowości. Czasem potrzebujemy wsparcia wolontariuszy, którzy pomogą nam pomagać tam, gdzie nas nie ma – jeśli chcesz dołączyć do bazy „na wszelki wypadek”, zapraszamy!

Latające SPA

Jeśli zajmujesz się szeroko rozumianą branżą wellness i chcesz włączyć się w Latające Spa,
zgłoś się!

„Będę za dwie godziny, lecę na jogę/ do kosmetyczki/ na masaż…” – dla wielu osób opiekuńczych w świetle całodobowej pracy to zdanie jest abstrakcją. Jako że odpoczynek jest prawem człowieka, a my chcemy dać bliskim osób z niepełnosprawnościami chwilę relaksu, to my lecimy z usługami z branży wellness do tych osób, dla których wyjście z domu bywa trudnym przedsięwzięciem – z salonu kosmetycznego do salonu w mieszkaniu. ;) Organizujemy również wydarzenia w różnych instytucjach oraz zapraszamy do zaprzyjaźnionych salonów. 

A może chcesz wesprzeć nas w logistyce i łączeniu rodzin z usługodawcami lub w organizowaniu stref relaksu i kontakcie z partnerami?

Napisz do koordynatorki projektu: marzena.owczarz@stowarzyszeniemudita.plkinga.jedrasik@stowarzyszeniemudita.pl

Wsparcie psychologiczne

Bliscy osób z niepełnosprawnościami mierzą się na co dzień z ogromną liczbą wyzwań: od trudnych emocji i negatywnych myśli przez poczucie osamotnienia i lęku aż do chronicznego zmęczenia i stresu. Chcemy, by wiedzieli, że nie są sami i że mogą liczyć na wsparcie.

Oferujemy wolontariacką pracę i praktyki studenckie na stanowiskach:

  • prowadzącej/-go regularnej grupy wsparcia dla bliskich osób z niepełnosprawnością,
  • dyżurującej/-go na telefonie zaufania dla bliskich osób z niepełnosprawnością.

Zespół 007

Jeśli marzyłaś/-eś o pracy detektywa lub dziennikarza śledczego, potrafisz sprawnie wyszukiwać informacje, wiesz, do których drzwi pukać, a kiedy wejść oknem, umiesz lawirować w gąszczu mniej lub bardziej sprawdzonych informacji – pomóż nam odpowiadać na pytania rodzin osób z niepełnosprawnościami.

Social media i promocja

Aby działać sprawnie i jak najszerzej docierać do bliskich osób z niepełnosprawnościami, nasz dział komunikacji ze wsparciem innych pracowników działa na najwyższych obrotach. Jeśli chcesz nam pomóc w prowadzeniu naszego newslettera i mediów społecznościowych, tworzeniu tekstów, kontakcie z partnerami i mediami, tworzeniu materiałów promocyjnych – zapraszamy! Umożliwiamy realizowanie staży i praktyk studenckich.

Twoja inicjatywa!

Cenimy kreatywność i innowacyjne pomysły oraz zadaniowe podejście do problemu. Nie czekamy, aż „zrobi się samo”, wyciągamy rozwiązania spod ziemi i odpoczywamy po dobrze wykonanej pracy.

Chcesz wnieść coś od siebie, podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w branży, którą dobrze znasz, i widzisz potrzebę wsparcia tam, gdzie my jej jeszcze nie widzimy? Pomóż nam pomagać na jak najlepszym poziomie!